Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF 400-470MHz, 38 CTCSS/ 83 DCS. |
| Dimensions | 110x50x32mm |
| Model Number | BF-888S |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.