Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.405 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 18 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Frequency Range | 136-174/400-480MHz |
| Model Number | BF-UV12 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Feature | Support USB(Type-C) charging |
Instock
There are no reviews yet.