Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 17 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1500 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF:400-470MHz |
| Dimensions | 108*55*20mm |
| Model Number | BAOFENG BF-T1 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mini Walkie Talkie |
| Item Name | BAOFENG BF-T1 Portable Walkie Talkie |
| Quality | 100% Original |
| Feature | FM Radio;VOX;Flashlight |
| Free Gifts | 1*Headset |
Instock
There are no reviews yet.