Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 7 × 5 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174mhz 400-520mhz |
| Dimensions | 60*33*115mm |
| Model Number | baofeng uv-5r |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Operating Voltage | DC 7.4V |
| Color | Black/ Camouflage |
| Sister1 | Baofeng UV5R/5RE/GT-3/UVB2 Plus |
| Sister2 | UV-8HX/UV-5RTP/UV-82HP |
| Walkie FM radio function | 65-108MHz |
| Transceiver | Output power 5W / 1W Max 5W |
| Antenna | 136-174/400-480MHz 17cm length |
| Talkie | Speaker Transceiver |
| Radio | BaoFeng UV-5R 5w |
| Type | Two Way Radio |
Instock
There are no reviews yet.