Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.57 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12 × 11 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | High capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | VHF:136-174MHz(RX&TX) 220-260MHz(RX&TX) UHF:400-480MHz(RX&TX) |
| Dimensions | 201mm*58mm*37mm(excluding antenna) |
| Model Number | BF-18L |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| FM | 65-108MHz |
| Function1 | Wireless Copy Frequency |
| Function2 | NOAA |
| Feature | Type-C Charging |
Instock
There are no reviews yet.