Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 17 × 5 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 3200 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP68 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 200 |
| Frequency Range | 136-174/400-480MHz |
| Dimensions | 126*62*43 mm |
| Model Number | TH-UV58 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | TYT |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Function | One Key Frequency Copy |
| Charger Ways | Desk Charger / Type C / USB |
| Modulation Type | FM |
Instock
There are no reviews yet.