Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.701 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 26 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Retevis Model | RT24 |
| Output Power(w) | 0.5w-3w |
| Battery Capacity(mAh) | 1100 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | RT24: 446 MHz or H777S:462MHz |
| Dimensions | 230x62x34mm |
| Model Number | PMR: RT24 or FRS:H777S |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | RETEVIS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.