Instock
| Weight | 0.644 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 10w-25w |
| Battery Capacity(mAh) | 3800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | VHF1:136-174MHz, VHF2:220-260MHz, UHF:400-520MHz |
| Dimensions | 135mm*55mm*30mm |
| Model Number | UV-5RM |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 10km-50km |
| Brand Name | BAOFENG, BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Max Power | VHF:14.5W/UHF:10W |
| Power | 14.5W High Power Radio |
| Capacity | 3800mAh Li-ion Battery |
| Charger | USB Type-C Charging Radio |
| Band | Four-Band |
| FM | 60-108MHz(RX) |
| Frenquency 1 | VHF:136-174MHz(TX&RX) |
| Frenquency 2 | VHF:220-240MHz(TX&RX) |
| Frenquency 3 | UHF:400-520MHz(TX&RX) |
| Feature 1 | Update of Baofeng UV-5R |
| Feature 2 | Update of Baofeng UV-5RH |
| Feature 3 | FM Radio |
| Feature 4 | 1.77'LCD |
| Feature 5 | Fast Copy Frenquency |
| Feature 6 | Clear Sound |
| Feature 7 | Noise Cancenling |
| Feature 8 | Anti-Fall |
| Radio 1 | Update of UV-5R |
| Radio 2 | Update of UV-5RH |
| Radio 3 | UV-5RM |
Instock
There are no reviews yet.