Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Strong Polycarbonate Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174Mhz & 400-520MHz |
| Dimensions | 94mm*55mm*30mm ( without aerial ) |
| Model Number | Baofeng BF-UV5RA, UV-5RA |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Battery Capacity | 1800mAh |
| Voltage | DC 7.4V |
| Power Output | 5W |
| Net Weight | 198G |
| Frequency Stability | 2.5ppm |
| Audio Output | 1000mW |
| Antenna Impedance | 50Ohm |
| Operated Temperature | -30c-+60c |
| Color | Black, other colors are out of stock |
| Package | Box |
Instock
There are no reviews yet.