Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.516 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 10 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800MAh Li-ion |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174MHz 400-520MHz |
| Dimensions | 58*32*110mm(Not Antenna) |
| Model Number | UV-5R |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Item 1 | Baofeng Walkie Talkie UV 5R |
| Item 2 | Dual Band Ham Two Way Radio |
| Item 3 | FM Radio Handheld Transceiver |
| Item 4 | 16KM Long Talk Range |
Instock
There are no reviews yet.