Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2000mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Frequency Range | 27Mhz, 400-520MHz |
| Model Number | UV-88 (Same Model:RT-860) |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | RONGYIN |
| Origin | Mainland China |
| Same Model | RT-860 |
| Modulation | AM/FM/SW/MW/LW/CB/SSB |
| Charging method | Type-C Charger |
| GPS | YES |
| CB | 27MHZ(RX) |
| FM | 64-108MHZ(RX) |
| SW | 2.3-30MHz(RX) |
| MW | 520-1710Khz(RX) |
| LW | 153-279MHZ(RX) |
| RX | 840-999MHz(RX) |
| TX/RX | 136-174MHz(TX/RX), 400-480MHz(TX/RX) |
| 18-520 AM/FM(RX) | 18-520 AM/FM(RX) |
Instock
There are no reviews yet.