Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 10 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Talkpod Model | A36PlusMax |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 3200mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999 |
| Frequency Range | VHF 136~174MHz UHF 390~520MHz |
| Dimensions | 108*52*28mm |
| Model Number | Talkpod A36Plus |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | TalkPod |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| AM | 108~136MHz(RX only) |
| FM | 65~108MHz |
| Weight | 260g |
| NOAA Weather Receive | Yes |
| Antenna | SMA -Female |
Instock
There are no reviews yet.