Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.145 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 3800 |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic, Li-ion Battery |
| Storage Channel | Battery Only |
| Frequency Range | Battery Only |
| Dimensions | Battery Only |
| Model Number | BL-17UV Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Voltage | DC 7.4 |
| Capacity | 3800mAh |
| Stoarage Temp | 5 – 25 C |
| For 1 | Baofeng UV-17 Pro /UV-17 Pro V1 / UV-17 Pro V2 Battery |
| For 2 | UV-17 / UV-17 Max Battery |
| For 3 | UV-17L / UV-17 Plus / UV-17 Plus V1 V2 Battery |
| For 4 | UV-17 Pro Max GPS/UV-17M Battery |
| Model | BL-17UV Plus |
| Upgraded | Thicker Version |
Instock
There are no reviews yet.