Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 26 × 2 cm |
| Craft of Weaving | TAT |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | Decorate |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Applicable Season | Four Seasons |
| Release Date | Winter2022 |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Model Number | SC-T001 |
| Scarves Length | 60cm-80cm |
| Scarves Type | Scarf |
| Style | fashion, Chinese style for office lady |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | WOMEN |
| Material | Silk, 100% pure mulberry silk |
| Department Name | ADULT |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Scarves |
| Brand Name | Silkzen |
| CN | Zhejiang |
| Pattern | Solid color |
| Target User | Women and men |
| Shape | Square |
| Printing Method | Solid color |
| Season | Spring, Summer, Autumn and Winter |
| Thickness | Medium |
| Texture | Soft |
| Size | 65cm*65cm (26in*26in) |
| Weight | 35g (1.2oz) |
| Hemming | Machine hem |
| Product Type | Square Neckerchief / Scarf / Bandana / Foulard / Headband / Headscarf |
Instock
There are no reviews yet.