Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.059 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 14 × 5 cm |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Dial Diameter | 44mm |
| Case Thickness | 17mm |
| Band Length | 25cm |
| Band Width | 18mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Model Number | SKMEI 1163 |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Repeater, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Water Resistant, Alarm |
| Style | SPORT |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Dual Display |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.