Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Band Material Type | Silicone, Silicone |
| Case Shape | Rectangle, Rectangle |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | skmei 1960, SKMEI digital sport watches for men 1821 |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 255inch, 23cm |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | SPORT, SPORT |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, NONE |
| Band Width | 20mm |
| Dial Diameter | 36mm |
| montre homme | relojes |
| relogio digital | relojes para hombre |
| Original | Yes |
| Case Thickness | 13mm |
| Feature 2 | 12/24 hour clock |
Instock
There are no reviews yet.