Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 3 cm |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | leather |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI New 1391 |
| Dial Diameter | 51mm |
| Feature | Auto Date, Week Display, Alarm, Complete Calendar, LED display, Shock Resistant, Repeater, Water Resistant, Luminous, Back Light |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26.5 |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz, Dual Display, Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.