Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 8 cm |
| Case Thickness | 10mm, 11mm |
| Band Width | 22mm, 22mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8227, 8227 |
| Dial Diameter | 40mm, 44mm |
| Feature | Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 24cm, 23cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| package | no box |
Instock
There are no reviews yet.