Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.064 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 5 cm |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 33mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 6071 |
| Dial Diameter | 50mm |
| Feature | STOP WATCH, Shock Resistant, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, swim |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25.3cm |
| Case Material | RUBBER |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | SANDA |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.