Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.161 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 13 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 11.2mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI 2033 |
| Dial Diameter | 47mm |
| Feature | LED display, Repeater, Chronograph, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Hidden Clasp |
| Band Length | 21cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Business |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.