Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.126 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 10mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | s001 |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, DIVER, Water Resistant, swim |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Limited Edition |
| Brand Name | FNGEEN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.