Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.089 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 9 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 11mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | leather |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 1412 |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | Shock Resistant, Complete Calendar, Water Resistant, Anti-magnetic |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Hook Buckle |
| Band Length | 22 |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Business |
| Brand Name | Hannah Martin |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.