Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 14.7mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | Plastic |
| Case Shape | Round |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 2105-8A-1 |
| Dial Diameter | 45mm |
| Feature | Back Light, Alarm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual, Fashion/Retro/Classic/Luxury |
| Brand Name | Hearkent |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
| Function 1 | men's wrist watch with alarm clock |
| Function 2 | wrist watch with alarm clock |
| Function 3 | alarm reminder, no need to charge |
| Function 4 | watches for the elderly |
| Function 5 | Watch for the blind polish |
| Suitable | men/women/elderly/Women/blind |
| Packed 1 | With instructions |
Instock
There are no reviews yet.