Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 8 cm |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | V358 |
| Dial Diameter | 42mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Chronograph, DIVER, Water Resistant, swim, Anti-magnetic, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz, Japan Quartz Movement |
| Style | Luxury, Luxury, Business, Casual, Sport |
| Brand Name | PLADEN |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Factory supply | Support Dropshipping |
| Material | 316L Stainless Steel |
| color | Silver, Blue, Black, |
| Features | Dive, Auto Date, Luminous |
| Applicable scene | Military, Dress, Daily |
Instock
There are no reviews yet.