Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 6 cm |
| Case Thickness | 11.0mm |
| Band Width | 20.0mm |
| Band Material Type | Alloy |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Model Number | 5560 |
| Dial Diameter | 42.0mm |
| Feature | Complete Calendar, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 21.0cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Business |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.