Instock
| Weight | 0.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Arabic numeral markers |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Boxes & Cases Material | Plastic |
| Model Number | TF-003 |
| Feature | STOP WATCH, Luminous, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, SOLAR, swim, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 20Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 20cm, 20cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL, 316L Stainless Steel |
| Movement | Quartz, Japan VS75A Solar Quartz Movement |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | tacticalfrog |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Case Thickness | 12.5mm |
| Band Width | 20mm |
| Dial Diameter | 41mm |
| Case Back | Solid 316L Stainless Steel |
| Luminous | Japan Super C3 Luminous |
| Water Resistant | 200m |
| Lug to Lug | 49mm |
| 1 | men mechanical wristwatches |
| 2 | men's watches |
| 3 | Tactical Frog watch |
| 4 | Diver men Watch |
| 6 | watch for men |
| 8 | Frost Blue Dial Sapphire Crystal |
| 9 | 200m Waterproof Full Luminous Watch |
| 10 | Japan VS75A Solar Quartz Movement |
Instock
There are no reviews yet.