Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | water proof, Luminous, Complete Calendar |
| Display Type | Roman Numeral |
| Case Shape | Square |
| Case Thickness | 12mm |
| Movement origin | Mainland china |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Boxes & Cases Material | Wood |
| Model Number | R0139 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 20cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Style | simple |
| Movement | Automatic Self-Wind, seagull 1612 |
| Brand Name | ROCOS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
| feature 1 | relogio masculino |
| feature 2 | reloj hombre |
| feature 3 | automatic watch |
| feature 4 | mechanical watch |
| feature 5 | watches for men |
| feature 6 | men watch automatic |
| feature 7 | men watch waterproof |
| feature 8 | Nautilu Watches |
Instock
There are no reviews yet.