Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 9 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 18mm |
| Band Material Type | RUBBER |
| Case Shape | Oval |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 8076 |
| Feature | Complete Calendar, Shock Resistant, STOP WATCH, LED display, Auto Date, Water Resistant, Chronograph, Back Light, Multiple Time Zone, swim, Alarm, Luminous, Repeater, Dual Time Watch for Men Shock Resistant |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 21cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Quartz, Dual Display, Digital, Dual time, Quartz+Digital |
| Style | SPORT, Men Sports Wristwatches Digital Watches LED |
| Brand Name | SMAEL |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Watches Name | Sport Watches Dual Time Display 8076 |
| Sport Watch Sex | Sport Watch for Man |
| Water Resisitant Watches | 50 Waterproof Swimmin |
| Function | Alarm Clock Stopwatch Black Light Digital Display Date |
| Wearing Diameter | 140mm-210mm |
| Watch Features | LED Light Watch for Men |
Instock
There are no reviews yet.