Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | water proof, Shock Resistant, Complete Calendar, DIVER, Week Display |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 10.7mmmm |
| Movement origin | Jp(origin) |
| Band Width | 10 to 14 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Boxes & Cases Material | Plastic |
| Model Number | JD-X05S IXDAO |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Water Resistance Depth | 10Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 24cmcm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Style | Limited Edition |
| Movement | Mechanical Hand Wind, Automatic Self-Wind |
| Brand Name | IX&DAO |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.