Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 13 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | Screw crown, water proof |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 15.4mm |
| Movement origin | Mainland china |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | Titanium |
| Boxes & Cases Material | Plastic |
| Model Number | SG-24001-11 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Dial Diameter | 30 to 34 mm |
| Water Resistance Depth | 20Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 215cm |
| Case Material | Titanium |
| Style | Luxury |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Brand Name | STALINGRAD |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.