Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 8 cm |
| Band Material Type | RUBBER |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Rattrapante, Luminous, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25cm, 26.8cm |
| Case Material | RESIN |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | NORTH EDGE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
| Band Width | 29mm |
| Case Thickness | 16mm |
| Model Number | 299 |
| Dial Diameter | 47mm |
Instock
There are no reviews yet.