Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 13.8mm, 13.8mm |
| Band Width | 19mm, 19mm |
| Band Material Type | RUBBER, Rubber |
| Case Shape | Irregular Shape, Irregular Shape |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1988, SKMEI 1988 |
| Dial Diameter | 45.4mm, 45.4mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 27cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.