Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 11 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 11.5mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | Wooden |
| Movement origin | Mainland china |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Wood |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | STOP WATCH, Auto Date |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Clasp Type | Hidden Clasp |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Wooden |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | BOBO BIRD |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Features 1 | Comfortable to wear |
| Features 2 | Light weight |
| Features 3 | Gift box packaging, suitable for gifting. |
| Product name | Wood watch |
| Other name | Men's Watch |
Instock
There are no reviews yet.