Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.428 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 14 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | Screw crown, water proof, Shock Resistant |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 16mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | leather |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | P6616 |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Dial Diameter | 45 to 49 mm |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Style | Limited Edition |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Brand Name | P |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.