Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Feature | Screw crown, water proof, Luminous, Shock Resistant, Complete Calendar, DIVER, None |
| Display Type | Numberless |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | PD-1792 |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Water Resistance Depth | 10Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Style | Luxury |
| Movement | Mechanical Hand Wind, Automatic Self-Wind |
| Brand Name | PAGANI DESIGN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.