Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Arabic numeral markers |
| Case Thickness | 8mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | leather |
| Movement origin | Mainland china |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 299 |
| Dial Diameter | 35 to 39 mm |
| Feature | luminous hands, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | DaWhome |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Gender | Men |
Instock
There are no reviews yet.