Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 23 × 15 cm |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Wooden |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Wood |
| Model Number | 1033-1 |
| Dial Diameter | 48mm |
| Feature | STOP WATCH, Auto Date, Complete Calendar |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Wooden |
| Movement | Quartz |
| Style | Business |
| Brand Name | SANDA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.