Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 11.5mm |
| Band Width | 23mm |
| Band Material Type | Wooden |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | GP014-1/4 |
| Dial Diameter | 44mm |
| Feature | Luminous, Auto Date, Complete Calendar, Water Resistant, Week Display, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 21cm |
| Case Material | Wooden |
| Movement | Quartz, High quality Japanese Quartz Movement |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | BOBO BIRD |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Gender | Couple/Women/Men |
| Warranty | 12 months |
| Severice 1 | Customize |
| Severice 2 | Dropshipping and Wholesale |
| Gift box | Wooden gift box, Paper box as choice |
| Material | Eco-friendly Zebra and colorful wood |
| Occasion | Birthday, Anniversary, Graduation, Christmas, Wedding gift |
Instock
There are no reviews yet.