Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Age | Above 13 |
| Model Number | BX2205 |
| Item Length | 43cm-45cm |
| Material | LYCRA, 92% polyester + 8% spandex Sports Skin Cooling Arm Sleeves |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Gender | Men and Women Elastic Arm Cover for Driving, Running, Basketball, Football Arm Warmers, Tattoo Sleeves, Arm Cover, Cycling Cuffs |
| Application | Arm Warmers, Tattoo Sleeves, Arm Cover, Cycling Cuffs for Cycling, Running, Sunscreen, Basketball, Football, Leisure, Mountaineering, Beach, fishing, outdoor, Camping, Badminton / Tennis |
| Features | Breathable, Sunscreen UV Protection, No Pilling, No Curling, No Fading, Non slip silicone strip Arm Sleeves |
Instock
There are no reviews yet.