Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | H28 |
| Type | Weight Lifting Glove |
| Brand Name | XINLUYING |
| Origin | Mainland China |
| Item name | Gym Gloves |
| Material | 12%Silicone, 21%Microfiber, 67%Polyester |
| Size(Palm Circumference) | M(18-20cm)L(20-22cm)XL(22-24cm) |
| Color | Black, Gray |
| Fit for | Crossfit, Weightlifting, Dumbbells, Powerlifting |
| Advantage | Silicone Non-slip, Microfiber wear resistant |
| Weight | 110g |
| Package | a pair gloves |
Instock
There are no reviews yet.