Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.61 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 16 × 12 cm |
| Model Number | Boxing Gloves 8oz 10oz 12oz 14oz |
| Material | PU, PU |
| Weight | 14oz |
| Applicable People | Unisex |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Product number | Professional Boxing Gloves |
| Product name | Boxing Gloves |
| Color | Black, Black White, Black Red, Black Gold, White Gold |
| Size | 8oz, 10oz, 12oz, 14oz |
| Type | Wwearable |
| Applicable | Fitness equipment, sports trends, martial arts self-defense, sports pr |
| Feature 1 | Explosion-proof and resistant |
| Feature 2 | Cushioning and energy absorption |
| Feature 3 | Thickened protection |
Instock
There are no reviews yet.