Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.83 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 19 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Craft of Weaving | Knit |
| Model Number | ZT-001 |
| Material | pu |
| Weight | 12oz |
| Applicable People | Unisex |
| CN | Zhejiang |
| Origin | Mainland China |
| Boxing gloves | Boxing |
| Gloves | Fighting gloves |
| Fighting gloves | Muay Thai boxing gloves |
| Training gloves | Sanda fighting gloves |
| Men's boxing gloves | Women's boxing gloves |
| Children's boxing gloves | Mixed martial arts gloves |
| Production address | Jiangxi, China |
| Materials | Explosion-proof PU |
| advantage 1 | Wear resistance |
| advantage 2 | Breathable, absorbent and odorless |
| advantage 3 | Thickening the inner liner won't hurt your hands |
| size | 6oz 8oz 10oz 12oz 14oz 16oz |
| colour | Black white black gold green red blue white pink and |
Instock
There are no reviews yet.