Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Type | Weight Lifting Glove |
| Origin | Mainland China |
| Item name | Fitness Gloves |
| Material | Silicone, Microfiber |
| Size(Circumference of the palm) | M(18-20cm)L(20-22cm)XL(22-24cm)XXL(25-28cm) |
| Color | Black, Army green |
| Fit for | Crossfit, Weightlifting, Dumbbells, Powerlifting |
| Features | Non-slip, Breathable, Wear-resistant |
| Style | Half-finger fitness gloves |
| Weight | 0.15kg |
| Package | 1 pairs Gym gloves |
Instock
There are no reviews yet.