Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.209 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 5000m/50000m |
| Eyepiece diameter | 15mm |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX6 |
| Objective Lens Diameter | 22mm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 10X |
| Focus Type | Central+Detached |
| Type | Binoculars |
| Origin | Mainland China |
| Recent focus | 5m |
| Angle of field | 7.5° |
| Mini focus length | 2m |
| Eye relief | 11mm |
| Exit pupil diameter | 2.5mm |
Instock
There are no reviews yet.