Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 20 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | Mini Archery Compound Bow |
| Bow Type | Compound Bow |
| Use | Shooting |
| Type | Bow |
| Origin | Mainland China |
| Item Name | Archery Mini Compound Bow Set |
| Color | Sliver |
| Bow Material | Stainless Steel |
| Draw Weight | 16 Lbs |
| Range | About 40-50 m |
| Only Bow Weight | About 269.5g |
| Bow Size | 41.8*10*2.3cm |
| Set 1 Weight(4pcs arrows) | About 302.3g |
| Set 2 Weight(8pcs arrows) | About 335g |
| Quantity | 1set |
Instock
There are no reviews yet.