Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 66M/8000M |
| Eyepiece diameter | 2cm |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Objective Lens Diameter | 4cm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 10 |
| Type | Monocular |
| Origin | Mainland China |
| Product multiplier | 10 times |
| Prism field of view | 66M/8000M |
| Model | 16X52 |
| Coating | FMC broadband green film |
| Objective lens | 4CM (including edge) |
| Focusing method | rotation |
| Eyepiece | 2CM (approximately) |
| Color | Black |
| Lens | Full optical glass lens |
| Size | 140x50MM |
| Prism material | BAK-4 |
| Net weight | 243G |
| Prism system | Roof prism system standard |
| Waterproof type | Life waterproof |
Instock
There are no reviews yet.