Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 316ft/1000yds |
| Eyepiece diameter | / |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX5 |
| Objective Lens Diameter | 25mm |
| Lens Coating Description | MC |
| Magnification | 10x, 10x |
| Focus Type | CENTRAL |
| Material | Plastic |
| Model Number | 10x25Y Binoculars |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | VISIONKING |
| Origin | Mainland China |
| Style | Visionking Binoculars |
| Caliber | 25mm |
| Prism System | Roof |
| Field Of View(ft/1000yds) | 316 |
| Close Focus Distance | 2.5m |
Instock
There are no reviews yet.