Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.774 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 18 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 393t@1000yds |
| Eyepiece diameter | 20mm |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX5 |
| Objective Lens Diameter | 32mm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 8x |
| Focus Type | CENTRAL |
| Material | Plastic |
| Model Number | 8x32C |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | VISIONKING |
| Origin | Mainland China |
| Exit Pupil | 4.3mm |
| Eye Relief | 18.0mm |
| Close Focus Distance | 2.9m |
| Prism System | Roof |
| Eyecup Type | Twist-up |
| Coating | FMC-Green |
Instock
There are no reviews yet.