Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.267 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 2000M/20000M |
| Eyepiece diameter | 15mm, 15mm |
| Water Resistance Level | IPX4 |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 8 |
| Material | Plastic, Full Optical Glass |
| Type | Binoculars |
| Origin | Mainland China |
| Objective lens diameter | 22MM |
| Convergence index | 8x |
| Field of view width | 2000M/20000M |
| Focusing method | center+right eye adjustment |
| Mirror body material | rubber+metal frame |
| Prism material | BAK4 glass |
| Optical coating | multi-layer broadband green coating |
| Weight | 160 grams |
| Waterproof type | Life waterproof |
| Tube length | 90 millimeters |
| Unfolding width | 100 millimeters |
| Closing width | 60mm |
| Mirror thickness | 30mm |
Instock
There are no reviews yet.