Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Water Resistance Level | IPX4, IPX6.5 |
| Objective Lens Diameter | 1, 42mm |
| Type | Binoculars, Binoculars |
| Brand Name | DUTRIEUX, LOERSTON |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Prism Description | BAK4 |
| Lens Coating Description | FMC |
| Focus Type | CENTRAL |
| Model Number | C8090 |
| Eyepiece diameter: | 23mm |
| Material: | Metal frame + outer rubber |
| Magnification: | 12X |
| Exit pupil distance: | 17mm |
| Focusing system: | center axis focusing |
| Objective diameter: | 42mm |
| Prism diameter: | 16.5mm |
| Exit pupil diameter: | 4.2mm |
| Field of view: | 123M/1000M |
| Product size: | 18*6*13cm |
| Close focus distance: | 3m |
| Color: | Dark green/black/blue |
| Gross weight: | 700g |
| Prism system: | BAK4 |
| Lens type: | all-optical ED lens |
Instock
There are no reviews yet.